האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

תאר בקצרה את המבנה, התפקוד והעיקרון של מכונת היציקה

תאר בקצרה את המבנה, התפקוד והעיקרון של מכונת היציקה

מכונות יציקת יציקה מחולקות למכונות יציקה כלליות ולמכונות יציקה מיוחדות לפי היקף השימוש; לפי כוח ההידוק, הם מחולקים למכונות קטנות (≤4 kN), מכונות בינוניות (000 kN~4 kN) ומכונות גדולות (≥000 kN) ; בדרך כלל, הוא מסווג בעיקר לפי מבנה המכונה ומיקום תא ההזרקה (להלן תא הלחץ) ותנאי העבודה שלו. 

1. מנגנון הידוק עובש:

1. פוּנקצִיָה

להבין בעיקר את פעולת הסגירה והפתיחה של התבנית, נעילת התבנית והוצאת המוצר

2. רכב

(1) שלושה לוחות

צלחת מושב ניתנת להזזה, צלחת מושב סטריאוטיפית, צלחת זנב

(2) עמוד קורינתוס

(3) ארכובהפיר מנגנון

ציר ארוך, ציר קטן, ציר וו, וחיבור צלחת מושב ניתנת להזזה, צלחת זנב וצילינדר הידראולי לסגירה ופתיחה של תבנית

(4) מנגנון מפלט

הוצא את הגליל ההידראולי, אצבעון וקבע אותו על לוח המושב הניתן להזזה

(5) מנגנון כוונון למות

התאם את מנוע התבנית, ציוד הרכבה, קבועה על צלחת הזנב

(6) מערכת סיכה

החלף משאבת סיכה, ניקוז שמן, צינור שמן, מפנה

3. מאפייני עבודה

(1) מנגנון החלפת מצב

א אפקט חיזוק

באמצעות מערכת הקישור, ניתן להגביר את הדחף של הגליל ההידראולי מהדק התבנית פי 16 עד 26 כדי להפחית את צריכת הדלק, להקטין את קוטר הגליל ההידראולי מהדק התבנית, להפחית את כוח המשאבה ולהשיג את אותו הספק.

ב. ניתן לממש תנועת סגירה ופתיחה במהירות משתנה

בתהליך הוצאת התבנית, מהירות התנועה של לוח מושב התבנית הנעים עולה מאפס למקסימום במהירות, ולאחר מכן מואטת בהדרגה, מתארכת עם המרפק עד שהוא מסתיים, ומהירות ההידוק הופכת לאפס ונכנסת לעצמי. מצב נעילה.

ג. כאשר ההידוק מסתיים, ניתן להסיר את הדחף

כאשר ההידוק הדוק וידית המעבר נמתחת בקו ישר, היא תנעל את עצמה. בשלב זה, ניתן להסיר את הדחף של הגליל ההידראולי ההידוק. מערכת ההידוק עדיין במצב הדוק.

(2) מנגנון מפלט

לאחר שהמכונה פותחת את התבנית, תנועת הפליטה של ​​מוט הדחיפה ופין המפלט מתממשת על ידי התנועה היחסית של מוט הבוכנה של הגליל ההידראולי הפליטה. ניתן לכוונן את כוח הפליטה, מהירות הפליטה וזמן הפליטה באמצעות המערכת ההידראולית. ניתן להשתמש בצילינדרים הידראוליים כפולים כדי להפוך את מוט הדחיפה למתח שווה, לנוע בצורה חלקה ולהפוך את חלוקת חורי סיכת הפליטה להגיונית יותר.

(3) מנגנון התאמת עובש

מכלול ההילוכים מונע על ידי מנוע כוונון התבנית, כך שהלוחית האחורית של עמודת ההידוק של התבנית ולוח המושב הנייד של התבנית נעות בציר לאורך מוט הקשירה, כדי להרחיב או להקטין את המרחק בין לוחות מושב התבנית הנעים. הפרמטרים מוצגים במדריך.

(4) מערכת סיכה

על מנת להפחית בלאי ספורט, יש לשמור על שמן סיכה תקין על משטח הספורט. זה גם מבין תזמון ושימון כמותי. במקביל, משאבת סיכה נבחרה למימוש שימון אוטומטי.

2. מנגנון הזרקה:

פונקציה: 

לחץ הידראולי של מתכת לתוך חלל התבנית למילוי.

הרכב: 

מכלול צילינדר הידראולי הזרקה, חבית הזנה, מכלול ראש פטיש, מכלול מצבר הזרקה מהיר, מכלול מצבר בלחץ.

עקרון העבודה:

①השלב הראשון תנועת הזרקה איטית

כאשר ההזרקה מתחילה, השמן ההידראולי של המערכת נכנס לחלל C2 דרך הלוח המשולב במעגל השמן, ולאחר מכן נכנס לחלל C1 דרך תעלת A3, ובכך דוחף את בוכנת ההזרקה 2 לנוע שמאלה, תוך מימוש הזרקה איטית.

②השלב השני של תנועת הזרקה מהירה

כאשר אגרוף ההזרקה חורג מיציאת יציקת החבית, המצבר 3 שולט שסתום נפתח, והשמן ההידראולי נכנס במהירות לחלל C1 דרך יציאות A1 ו-A3. נפח השמן ההידראולי של חלל C1 גדל במהירות, ומהירות ההזרקה עולה.

תאר בקצרה את המבנה, התפקוד והעיקרון של מכונת היציקה

③תרגיל הלחץ בשלב השלישי

המתכת המותכת ממולאת לתוך החלל. כאשר הוא עומד להסתיים, נוזל הסגסוגת מתחיל להתמצק. בשלב זה, ההתנגדות קדימה של האגרוף גדלה. תחת שליטה של ​​תוכנת המחשב, המצבר 4 משמש לשליטה על פתיחת השסתום, והוא נכנס במהירות לחלל C3 דרך A2, ובכך מקדם את הגידול. הבוכנה הלוחצת 5 ומוט הבוכנה 6 נעים במהירות שמאלה. כאשר המשטחים החרוטיים הפנימיים והחיצוניים של מוט הבוכנה 6 והבוכנה הצפה 7 מתחברים, A3 מנותק, כך ש-C1 יוצר חלל סגור. הדחיפה של בוכנת הבוסטר, מוט הבוכנה, הבוכנה המרחפת והלחץ של תאי C1 ו-C2 יחדיו גורמים לבוכנה 2 לקבל אפקט מאיץ. .

④ניתן לכוונן מהירות איטית, מהירות מהירה ומהירות טעינה על ידי שסתום השמן הבקרה של לוח מעגל השמן.

3. מערכת הנעה הידראולית:

פונקציה: 

העברת כוח באמצעות רכיבים הידראוליים שונים (רכיבי כוח, רכיבי מנהלים, רכיבי בקרה, רכיבי עזר, מדיום עבודה) ומעגלים להשגת פעולות שונות.

הרכב:

① הרכב המערכת הידראולית

אלמנט כוח-משאבה הידראולית
מפעיל-צילינדר/מנוע הידראולי, מממש תנועה ליניארית וסיבובית בהתאמה
שסתום רכיב בקרה-בקרה (כיוון, לחץ, שסתום זרימה וכו'), בקרה והתאמת כיוון הזרימה, הלחץ והזרימה של השמן במערכת ההידראולית כדי לעמוד בדרישות התנועה של המפעיל.
רכיבי עזר- מיכלי דלק, מסננים, מצברים, מחליפי חום, מדי לחץ, אביזרי צנרת, התקני איטום וכו'.
שמן עבודה בינוני הידראולי

②הרכב המערכת ההידראולית של מכונת היציקה:

מיכלי שמן, משאבות הידראוליות, צילינדרים הידראוליים לסגירת תבניות, צילינדרים הידראוליים לפליטה, צילינדרים הידראוליים בהזרקה, מנועים הידראוליים לכוונון תבניות, רכיבי בקרה הידראוליים, מצברים הידראוליים, מסננים וכו'.

③ מצבר הידראולי

תפקוד

הוא משמש לאחסון כמות מסוימת של נוזל ולתת אותו בעת הצורך כדי להשלים את השמן ההידראולי של מנגנון ההזרקה ולהגביר את הלחץ והמהירות הדינמיים הקבועים.

ב. טווח הסתגלות

זה מתאים לנפח גדול ומערכת זרימה גדולה, הטמפרטורה היא בין -53 ℃ ~ 121 ℃.

ג. קטגוריות נפוצות

סוג בוכנה, סוג שלפוחית ​​השתן

④מסנן

תפקוד

לסנן זיהומים, להפחית את הזיהום לרמה המותרת, ולהבטיח את הפעולה התקינה של המערכת.

ב. קטגוריות נפוצות

סוג נטו, סוג פער קו, סוג ליבת נייר, סוג סינטר (סוג נטו עבור למות הליהוק מְכוֹנָה)

⑤ מיכל דלק

תפקוד

הוא משמש לאחסון שמן כדי להבטיח מדיום מספיק ועובד למערכת ההידראולית. יחד עם זאת, יש לו פיזור חום, כך שהאוויר שחודר לשמן יכול לברוח ולהפקיד לכלוך.

ב.מבנה מיכל שמן מכונת יציקה

סוג אינטגרלי: הוא מורכב ממיכל דלק ראשי, מיכל דלק בקצה ההזנה ומיכל החזרה, המחוברים כמכלול דרך צינורות.

⑥מסנן אוויר

תפקוד

מסנן שמן הידראולי כדי למנוע זיהומים להיכנס למיכל, ובמקביל, יש לו פונקציית אוורור לאיזון תנודות במפלס הנוזל

ב. מסנן אוויר לשמן נפוץ של מכונת יציקה

4, הגנת בטיחות:

① תפקיד

להבטיח ייצור בטוח ומניעת תאונות

② הרכב

הגנה על אזור הזרקה, הגנה על אזור הידוק, מערכת בקרת בטיחות, הגנה על עצירת חירום

③הרכב המגן והתפקוד של אזור הצילום

דלתות בטיחות קדמיות ואחוריות, כיסוי צלחת מושב תבנית מתנועע, מגן חומר זבוב. מנע התזת מתכת מותכת במהלך ההזרקה

④הרכב המגן ותפקוד אזור ההידוק

דלתות בטיחות קדמיות ואחוריות, כיסוי צלחת מושב תבנית ניתנת להזזה, כיסוי צלחת זנב, כיסוי אחורי למרפק, כיסוי קדמי למרפק. פציעה מקרית מתרחשת כאשר מונעים כיפוף מרפקים ואצבעון תבנית.

⑤ מערכת בקרת בטיחות

מורכב ממערכות בקרת דלת בטיחות קדמית ואחורית, נשלטות בהתאמה על ידי קירגיזסטן ו-PLC

⑥ הגנת בטיחות עצירת חירום

הגדר מתג עצירת חירום והגדר תצוגה ואזעקה

5. בקרת חשמל:

① הרכב

מנוע, מערכת בקרת PLC, רכיבי חשמל שונים, חיווט חשמלי

②פונקציה

ספק כוח למכונה וודא שהמכונה פועלת בלחץ, המהירות, הטמפרטורה והזמן שנקבעו מראש.

זרימת תהליך

עקרון: השתמש בשיטות פעולה נכונות ובחר בפרמטרים סבירים של תהליך כדי להשיג מוצרים מצוינים.

1. הגדר את פרמטרי הציוד. באופן כללי, אם אינך מכיר את תהליך יציקת התבנית, התאם מעט את זמן פתיחת התבנית כדי למנוע התזות ופגיעה באנשים עקב התמצקות לא מלאה של חומר העבודה בעת פתיחת התבנית;

2. בחרו את התנור, כוונו וחממו את נוזל המגנזיום לטמפרטורה מתאימה, כך שהתנור יהיה במצב המתנה;

3. מחממים את התבנית ואת תא הלחץ לטמפרטורה מתאימה;

4. מזיגה והזרקה

1) נוזל סגסוגת נקי, כלומר, לא ניתן להזריק את שכבת התחמוצת על פני השטח יחד לתא הלחץ;

2) בעת ההזרקה, בחר את המהירות והזמן המתאימים כדי לוודא שסוף ההזרקה מחובר לתחילת ההזרקה;

3) טמפרטורת היציקה צריכה להתבסס על המבנה ועובי הדופן של היציקה. בדרך כלל, טמפרטורת נוזל הסגסוגת צריכה להיות 650 ~ 690 ℃, יש לבחור את גבול הטמפרטורה העליון עבור חלקים דקים, ואת גבול הטמפרטורה התחתונה יש לבחור עבור חלקים בעלי דופן עבה. בסך הכל, לפי העיקרון של אי-השפעה על איכות היציקות, טמפרטורת היציקה נמוכה בדרך כלל;

4) כאשר המתכת המותכת נכנסת לחלוטין לתא הלחץ, יש לבצע הזרקה מיד, אחרת הטמפרטורה של המתכת המותכת בתא הלחץ תרד בחדות, מה שישפיע על ביצועי המילוי;

5) הקפידו לשים לב לבטיחות בעת ההזרקה, על המפעיל לסגור את הדלת ולתת לאנשי הלא רלוונטיים להסתלק;

6) כמות כפית המתכת המותכת צריכה להיות יציבה. בדרך כלל, יש לשלוט בעובי של עוגת החומר השמורה ב-15 ~ 20 מ"מ. זה לא רק לשלוט בהעברת הלחץ הסופית, אלא גם לשלוט במצב זרימת המילוי של נוזל הסגסוגת;

7) בתחילת הייצור, עדיף לבחור בהזרקה איטית כדי להפוך את התבנית לחימום מלא ואחיד כדי למנוע את התופעה של הדבקת עובש וחומרים מעופפים בתחילת הייצור;

5. עיבוי ופתיחת עובש

נוזל הסגסוגת מתחיל להתמצק זמן קצר לאחר מילוי החלל, אך היציקה חייבת להיות בעלת חוזק מספק בעת פתיחת התבנית כדי למנוע נזק. יש לקבוע את זמן פתיחת התבנית בהתאם לגודל, צורה ועובי היציקה.

6. פליטה ואיסוף

רצוי להתאים את מהלך הפליטה, לחץ המפלט ומהירות סיכת המפלט כך שהיציקה תוכל להסיר את כוח התבנית מבלי לפגוע ביציקה וניתן להסירה בקלות מהתבנית בעזרת פלייר.

7. ריסוס של חומר שחרור

לאחר הוצאת היציקה, נקו את פני התבנית ואת פטיש ההזרקה באוויר דחוס, ורססו כמות מתאימה של חומר שחרור על פני החלל והליבה ליצירת סרט דק במיוחד שאינו מתכתי על פני השטח. היציקה מפורקת. מצב היווצרות הסרט הוא שלמשטח התבנית יש טמפרטורה מתאימה (250~280℃) וחומר השחרור חייב להיות ערפל דק.

8. בקרה על טמפרטורת העובש ומחזור יציקת המות

לטמפרטורת התבנית יש קשר ישיר עם מחזור היציקה. מחזור ארוך פירושו טמפרטורת עובש נמוכה; מחזור קצר פירושו טמפרטורת עובש גבוהה. אם טמפרטורת העובש נמוכה מדי, קל לייצר יציקה ארוכה, הפרדה קרה, תבניות, סדקי התכווצות וכו', בעוד שטמפרטורת העובש גבוהה מדי, מהירות העיבוי איטית וקל להתרחש בועות והידבקות של עובש. . בדרך כלל, טמפרטורת התבנית נשלטת על 200 ~ 250 מעלות צלזיוס. הכוונה היא לטמפרטורת התבנית לאחר הניקוי וההתזה ולפני סגירת התבנית.

9. בקרת מהירות ההזרקה

מהירות ההזרקה מתייחסת למרחק שהאגרוף נע ביחידת זמן. זה מחולק לשלוש רמות, כלומר, הילוך אחד, שני מהירויות והזרקה מהירה.

1) הזרקה במהירות אחת מתייחסת למהירות מתחילת ראש הפטיש ועד לנקודה שראש הפטיש אוטם את יציאת ההזרקה, אותה ניתן לשנות על ידי התאמת קצב זרימת ההזרקה האיטית, בדרך כלל 0.1 ~ 0.3 מ' לשנייה;

2) הזרקה דו-מהירות מתייחסת למהירות ההתקדמות שבה נוזל הסגסוגת בתא ההזרקה נדחק לחלל מיציאת ההזרקה עד שנשלח נוזל הסגסוגת לשער הפנימי. עקרון הבחירה: א. דחוף את נוזל הסגסוגת המוזרק אובדן החום לפני השער הפנימי הוא מינימלי; ב. נוזל הסגסוגת לא יתגלגל, יתפח ויסחף כאשר הוא נדחף קדימה;

3) הזרקה מהירה מתייחסת למהירות שבה האגרוף דוחף את נוזל הסגסוגת אל השער הפנימי עד למילוי החלל. עקרון הבחירה הכללי לרמה זו הוא: א. נוזל הסגסוגת חייב להיות בעל נזילות טובה לפני מילוי החלל; ב. שמור על נוזל הסגסוגת הממלא את החלל בצורה אידיאלית ומסודרת, ופרוק את גז החלל; ג. אל תיצור זרימת מתכת במהירות גבוהה כדי לשטוף את ליבת החלל כדי למנוע הידבקות של עובש. באופן כללי, הוא מותאם בהדרגה מהגבול הנמוך לגבול הגבוה. במקרה של אי פגיעה באיכות היציקה, מתאימה מהירות מילוי נמוכה יותר. להתאמה של נקודת ההתחלה של מהירות ההזרקה המהירה יש השפעה רבה על איכות היציקה;

10. לחץ מילוי ולחץ הגברת

1) לחץ מילוי מתייחס ללחץ הנדרש עבור האגרוף כדי להזריק את נוזל המתכת בתא הלחץ לתוך השער הפנימי תוך הזמן הנדרש במהלך הזרקה מהירה עד למילוי החלל. לחץ המילוי נקבע לפי פרמטרי התהליך במהלך המילוי ושטח החתך של השער הפנימי. יש לו השפעה רבה על איכות היציקה ומניח את הבסיס למימוש הלחץ הסופי (לחץ דחיפה).

2) לחץ לחץ מתייחס ללחץ הסופי שהאגרוף פועל על המתכת המותכת כאשר המתכת המותכת ממלאת את החלל וגליל ההזרקה נלחץ לפני שהוא מתמצק לחלוטין. שימוש בלחץ בלחץ יגרום למראה וקווי המתאר של היציקה להיות ברורים יותר, המבנה הפנימי של המתכת עדין יותר ואיכות היציקה משתפרת משמעותית. אבל אי אפשר להגביר באופן עיוור את לחץ הדחף, אחרת זה רק יגדיל את הבזק היציקות ויקצר את חיי השירות של התבנית, ובכך לא יצליח להשיג את האפקט הרצוי. עיקרון: זרימת הגברת של חלקים בעלי דופן עבה קטנה, וזרימת הגברת של חלקים בעלי דופן דקה היא גדולה. כדי להתאים את עליית הלחץ היא להתאים את זמן בניית הלחץ, וזמן בניית הלחץ המינימלי עבור מכונת יציקה הוא בטוח. זמן הצטברות הלחץ של מכונת יציקה מסגסוגת מגנזיום Lijin הוא ≤20ms.

11. בתהליך בדיקת מוצרי הבירה יש להתבונן ולנתח היטב את המוצרים, ולבצע התאמות פרמטרים מתאימים עד להתאמת המוצרים לשביעות רצונו של הלקוח.

12. לאחר סיום בירת הבדיקה, יש למלא את טבלת פרמטרי הבדיקה ולהחזירה לחברה לארכיון.

קישור למאמר זה: תאר בקצרה את המבנה, התפקוד והעיקרון של מכונת היציקה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


תאר בקצרה את המבנה, התפקוד והעיקרון של מכונת היציקהפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. היא מספקת גם שירותי ליטוש מתכת, צביעה, השחזה משטח ויישור פירים. טווח הייצור (כולל יציקת אלומיניום למות ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, בית תיבת הילוכים, יישומי מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.