האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

תהליך ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן ליישום עובש

תהליך ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן ליישום עובש

נהוג לחשוב שאיכות התבנית קשורה קשר הדוק לאיכות החלקים. תבניות רבות (כגון תבניות ליציקה) חייבות להיות מצופה אלקטרוניקה על פני השטח כדי לשפר את עמידותן בפני קורוזיה, עמידות בפני שחיקה, עמידות חמצון וקשיות. למרות שטכנולוגיית ציפוי הכרום המסורתית בשלה והאיכות יציבה יחסית, מכיוון שכרום משושה הוא חומר רעיל, הוא מזהם מאוד את הסביבה. לכן, ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן על תבניות משך תשומת לב גוברת.

סגסוגת ניקל-טונגסטן לחשוף היא בחירה טובה לשיפור איכות העובש, הארכת חיי העובש וייצור נקי. למתכות ניקל וטונגסטן יש קשיות גבוהה, עמידות בפני שחיקה טובה וטמפרטורת הידבקות גבוהה למטריצה ​​המותכת. ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן הוא בעל גבישים עדינים ובהירים, עמידות בפני שחיקה טובה, הידבקות חזקה למצע וקשיות גבוהה. קשיות ויקרס יכולה להגיע ליותר מ-1000 בטמפרטורות גבוהות. טכנולוגיה זו זכתה לתשומת לב מכל הצדדים בשנים האחרונות ותחליף בהדרגה ציפוי כרום על תבניות. עם זאת, על פי העורך של HC.com, לטכנולוגיה הזו יש כיום פגמים כמו ציפוי מחוספס, ציפוי לא אחיד ופיתול, מה שמגביל מאוד את היישום והפיתוח שלה. תן לעורך לנתח עבורך את הנוסחה וזרימת התהליך של ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן על גבי תבניות.

תהליך ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן ליישום עובש

נוסחת פתרון ציפוי וזרימת תהליך

תמיסת הציפוי מורכבת בעיקר מנתרן טונגסטאט, ניקל סולפט ונתרן ציטראט, ותכולתה היא 40~45gL, 20~30gL ו-40~50gL בהתאמה.

זרימת תהליך:

התזת חול → בדיקה → הסרת שומנים → ניקוי → ציפוי אלקטרוניקה → בדיקה

פגמי איכות וניתוח גורמים של ציפוי

פגמים נפוצים באיכות ציפוי ניקל-טונגסטן הם יותר חריצים, הציפויים הצדדיים והכדוריים מחוספסים עם חלקיקים לבנים, הציפוי המרכזי מאוד לא אחיד מהצד, הפינות וה-R, ואפילו מיקרו-סדקים מופיעים בפינות וב-R.

1. Pockmark

Pockmarks הם פגמים קטנים דמויי נקודה לבנים ושחורים על הציפוי. יש להם צורות שונות, חלקן ברורות וקבועות, קל למצוא, וקל יחסית לשליטה; כמות קטנה של "בלתי נראה" בעין בלתי מזוינת יכולה להיבדק רק עם מכשיר.

ניתוח סיבות:

חורים פיצוץ, נקבוביות, חריצים, הידבקויות וכו' של מטריצת העובש נגרמים על ידי פגמים; העובש נדבק לחלקיקי חול במהלך התזת חול, או שאיכות החול ירודה, או שאיכות החול נגרמת על ידי זיהומים, שמן, חומר זר, אבק וכו'; התבנית מסירה שומנים תחליבים שנדבקו באותה עת, זיהומים במים במהלך הניקוי וכו'; מזוהמים על ידי אוויר דחוס, מים טהורים וצינורותיהם, כלים וזיהומים בסביבה המשמשת במהלך ההכנה הנוזלית; מלחים לא מומסים בתמיסת הציפוי ובתמיסת ההפעלה חלקיקים, חפצי מתכת אלקטרודה מחומצת וכו' עלולים לגרום לבור.

ניתן לראות ישירות את הגהות הנ"ל, וחלק משכבת ​​ההדבקה הדקה על פני התבנית, לאחר ניתוח, היא בעיקר תרכובת הפחמן בחול המזוהם לפני הציפוי. הוא יציב, הידבקות חזקה תהפוך בהדרגה לג'לי עמיד לחומצות ולאלקליות, ג'לי בעל צמיגות גבוהה נגד רעידות. זה לא קל להסיר במהלך הסרת שומנים וניקוי. לאחר הזנחה, הוא יזרום לתהליך האלקטרוני, והוא יכוסה בשכבת הציפוי, שלא קל למצוא אותה בעין בלתי מזוינת ולא ניתן לפצותה.

2. ציפוי מחוספס

ניתוח סיבות:

ההרכב הבסיסי של תמיסת הציפוי הוא ניקל סולפט, נתרן ציטראט, נתרן טונגסטאט וכו', כמו גם מלחים ומתחמים אורגניים. בבדיקה נמצא כי הפגמים של ציפוי עובש קשורים בעיקר לתכולת הטומאה בתמיסת הציפוי. טוהר הכימיקלים אינו גבוה, חומרים זרים בתמיסת הציפוי, שימוש תכוף בתמיסת הציפוי ותכולת זיהומי המתכת Cu, Fe, Cr, Co בתמיסת הציפוי מעבר לטווח המותר וכו' עלולים לגרום ל- הציפוי יהיה מחוספס, מחורר ולבן. חלקיקים.

3. עובי הציפוי מאוד לא אחיד

המרכז והצדדים, הפינות ואזורי ה-R של הציפוי אינם אחידים מאוד, ואפילו סדקים קטנים מופיעים בפינות ובאזורי R.

ניתוח סיבות:

לאחר שימוש בתמיסת הציפוי במשך זמן רב, ההסתברות לפגמים בציפוי עולה. החלקיקים הלבנים בצד ובמשטח הכדורי, הפינות והסדקים המיקרוניים ב-R ברורים במיוחד. הבדיקה גילתה שכאשר תכולת הזיהומים Cu, Fe, Cr ו-Co בתמיסת הציפוי גדלה באופן משמעותי ל-20, 20, 20 ו-50 מ"ג, איכות הציפוי ירדה משמעותית.

הבדיקה מצאה גם שחלוקת זרם האלקטרוניקה משפיעה ישירות על אחידות הציפוי. צפיפות הזרם בקצוות, בפינות וב-R של התבנית גבוהה יותר מזו של חלקים אחרים, ומשקעי המתכת המתאימים גדולים, ועובי הציפוי גדול. בנסיבות רגילות, ההבדל בעובי בין המרכז לבין הצדדים, הפינות וה-R של שכבת הציפוי הוא כ-4 מיקרומטר. חלוקת זרם לא אחידה תגרום להפרש עובי הציפוי להגיע ליותר מ-15 מיקרומטר. במקרים חמורים, הציפוי ייפול עקב שקיעת מתכת מקומית מוגזמת.

בנוסף, הצורה, המבנה והחומר של התבנית משפיעים גם על איכות הציפוי.

לִנְקוֹט בְּצַעֲדֵי נֶגֶד

(1) לפני התזת חול, בדוק והסר שלפוחיות, נקבוביות, חריצים, הידבקויות וכו' של מטריצת העובש.

(2) בדוק תחילה את איכות החול במהלך התזת חול. אם יש זיהום על ידי זיהומים, חומרים זרים, שמן וכדומה, יש להחליפו באופן מיידי ומלא. לאחר התזת חול, נקו בזמן את חלקיקי החול הנותרים והדבקים אחרים על פני התבנית.

(3) בדוק את פני השטח של נוזל הסרת השומנים לפני הסרת השומנים. אם מתחלב שמנוני מצטבר, יש לרסס אותו ולשטוף אותו בזמן; אם יש אמולסיה שמנונית על פני התבנית לאחר הסרת השומנים, יש לנקות אותה.

(4) לשלוט בקפדנות על הזמן במהלך הפעלת חומצה כדי למנוע קורוזיה יתר של העובש; במקביל, שלטו בעומק החריץ התחתון של התבנית כדי למנוע קורוזיה של לוחות האלקטרודות מחברים. החומרים המאכלים יזהמו את תמיסת הציפוי ויגרמו לציפוי לקוי.

(5) הטוהר של הכימיקלים צריך להיות גבוה ככל האפשר בעת הכנת תמיסת הציפוי, ויש לנתח את תכולת הטומאה בזמן. בנוסף, יש לנתח מדי פעם את תמיסת הציפוי, לסנן ולהחליף באופן קבוע.

(6) על פי המבנה והצורה של התבנית, תכנן מדעית צלחת איזון זרם סבירה, שיכולה למנוע ביעילות את שקיעת המתכת המקומית להיות עבה מדי ולהבטיח את איכות הציפוי.

(7) ייעול עיצוב התבנית בהנחה שהתבנית עומדת בתהליך הייצור תורם במיוחד לשיפור איכות הציפוי.

(8) לחדש אנודות בזמן, לתקן אביזרים, לנקות את הבוצה של מיכל הציפוי באופן קבוע ולבצע טיפול מקיף ב"שלוש פסולת".

(9) לטהר ולהגן על סביבת העבודה, לשמור על תקנות התהליך, לחזק את תחושת האחריות של המפעיל ולמנוע זיהומים סביבתיים ומכאניים להיכנס לתמיסת הציפוי.

קישור למאמר זה: תהליך ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן ליישום עובש

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


תהליך ציפוי סגסוגת ניקל-טונגסטן ליישום עובשפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.