האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפית

תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפית

תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפית


נכון לעכשיו, תכנון מסלול התהליך של חלקי מעטפת החללית עדיין מסתמך בעיקר על ניסיון של מהנדסים, שאינם יכולים להתאים את עצמם למצב הייצור "רב-סוג, קטן-אצווה", ויש בעיות כגון יעילות נמוכה ואיכות לא אחידה. לכן, המחקר על התכנון החכם של מסלול התהליכים הוא הכרחי מאוד.

תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפית

עיבוד Cnc של מעטפת החללית. -PTJ מכונות CNC חנות

על פי ניתוח מצב המחקר, ביישום האלגוריתם החכם בתכנון מסלול התהליך של חלקי מעטפת החללית, אפקט האלגוריתם אינו טוב בשל ריבוי תכונות העיבוד. באלגוריתמים חכמים, AIS מסתמך על מנגנון השיבוט שלו כדי להשיג יתרונות גדולים יותר במהירות ההתכנסות של האלגוריתם, אך יש לו את החיסרון של נפילה קלה לפתרון אופטימלי מקומי, דבר המגביל מאוד את ביצועי האלגוריתם.

בהקשר זה, פרק זה משפר את אלגוריתם החיסון המלאכותי על ידי ניתוח התהליך החיסוני הספציפי, ומציע שיטת תכנון חכמה לתהליך המבוססת על אלגוריתם החיסון הספציפי המלאכותי (Artific Specific Immune System, ASIS). אלגוריתם ASIS מדמה חיסון ומשתמש באלגוריתם Dijkstra ליצירת נוגדנים ראשוניים באיכות גבוהה. על בסיס זה, הנוגדן משוכפל ומוטציה באמצעות אלגוריתם החיסון המלאכותי להשגת הנוגדן האופטימלי.

מיפוי קונספט חסינות ספציפי לתכנון נתיבי תהליכים

המערכת החיסונית הביולוגית היא מערכת עיבוד מידע מבוזרת ואוטונומית, המציגה מקבילות, הפצה, הסתגלות עצמית, ארגון עצמי ומאפיינים אחרים, בעלת יכולות זיהוי, למידה וזיכרון חזקות. כאשר אנטיגן מזוהה על ידי המערכת החיסונית, תאים המציגים אנטיגן כגון מקרופאגים בולעים ומעכלים את האנטיגן, ומציגים על פני השטח קביעים אנטיגניים, המוכרים על ידי תאי חיסון כגון תאי B ותאי T. 

לאחר זיהוי האנטיגן, תאי החיסון משבטים ומוטנטים (הנקראים התפשטות והתמיינות באימונולוגיה), מפרישים מגוון נוגדנים, נקשרים לאנטיגן לחיסול האנטיגן. ביניהם, התנהגות השיבוט והמוטציה של תאי החיסון נשלטת על ידי מנגנון ויסות החיסון, הכולל שתי שיטות ויסות, ויסות חיובי וויסות שלילי.

עם זאת, בחיים האמיתיים, בשל הנגיפות החזקה של מחלות חדשות מסוימות, המערכת החיסונית לא יכולה לחסל אותן ביעילות תוך פרק זמן קצר. לכן, חיסון מלאכותי משמש לעתים קרובות להנחיית ייצור נוגדנים ולהאיץ את תהליך החיסון. ביניהם, השימוש בחיסון מלאכותי לייצור נוגדנים נקרא חסינות ספציפית.

באופן דומה, בתכנון מסלול התהליכים מספר תכונות העיבוד של חלקי מעטפת החללית הוא גדול, מה שגורם לאלגוריתם החיסון המלאכותי ליפול בקלות לאופטימום המקומי, והתוצאה הסופית אינה עומדת בדרישות ההנדסיות. לכן מאמר זה מסתמך על מנגנון החיסון הספציפי, מבסס את מודל האלגוריתם של ASIS ומבצע את תכנון מסלול התהליכים. על פי ההגדרה בסעיף 2.2 ניתנת מיפוי הרעיון של תכנון מסלול התהליכים באלגוריתם ASIS:

  • (1) אנטיגן מתייחס למטריצת שלב העבודה, וקובעים אנטיגניים מתייחסים לפרמטרים במטריצת שלב העבודה.
  • (2) נוגדן מתייחס למסלול התהליכים שנוצר על ידי ASIS.
  • (3) חיסון מתייחס לאלגוריתם Dijkstra. הנוגדן האיכותי המיוצר על ידי פעולת החיסון מתייחס למסלול התהליך הראשוני האיכותי שנוצר על ידי אלגוריתם דיקסטרה.
  • (4) שיבוט ומוטציה פירושו שמסלול התהליך גדל במספר באמצעות שכפול, ושלבי התהליך והרצף במסלול התהליך מוחלפים באמצעות שיטות התאמה ספציפיות.
  • (5) ויסות חיובי ויסות שלילי ויסות חיובי מתייחס לשיטת ההתאמה המבוססת על זיקה. 

זיקה מאפיינת את איכות מסלול התהליך. ככל שמסלול התהליך איכותי יותר, כך הזיקה גבוהה יותר; ההתאמה השלילית מתייחסת לשיטת ההתאמה המבוססת על עיכוב. , מידת העיכוב נמצאת ביחס ישר לריכוז, והריכוז מייצג את הפרופורציה של אותו מסלול התהליך במכלול. ככל שהשיעור גדול יותר הריכוז גבוה יותר. זיקה ועכבה קובעים יחד את מספר ההעתקים של מסלול התהליך.

קישור למאמר זה: תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפית

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


תכנון נתיבי תהליך הייצור המבוסס על חסינות ספציפיתחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומי חלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.