האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

מדידת דיוק החומר


שיטת חיתוך הניסיון חוזרת על עצמה עד לדיוק המימדי הנדרש מושגת על ידי "חתך חיתוך-מידה-התאמה-חיתוך חוזר". ראשית, נסה לחתוך חלק קטן של המשטח שעובד במכונה, למדוד את גודל חיתוך הבדיקה, להתאים את מיקום קצה החיתוך של הכלי ביחס לחומר העבודה על פי דרישות העיבוד, ואז לבדוק ואז למדוד, אז לאחר שניים או שלושה חיתוכי מדידה ומדידות, כאשר הם מעובדים לאחר הגודל, חותכים את כל המשטח שעובד במכונה.

5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

מדידת דיוק החומר

(1) שיטת חיתוך ניסיון

ראשית, נסה לחתוך חלק קטן של המשטח שעובד במכונה, למדוד את גודל חיתוך הבדיקה, להתאים את מיקום קצה החיתוך של הכלי ביחס לחומר העבודה על פי דרישות העיבוד, ואז לבדוק ואז למדוד, אז לאחר שניים או שלושה חיתוכי מדידה ומדידות, כאשר הם מעובדים לאחר הגודל, חותכים את כל המשטח שעובד במכונה.

שיטת חיתוך הניסיון חוזרת על עצמה עד לדיוק המימדי הנדרש מושגת על ידי "חתך חיתוך-מידה-התאמה-חיתוך חוזר". לדוגמא, המבחן של מערכת חורי התיבה.5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

הדיוק של שיטת חיתוך הניסיון עשוי להיות גבוה מאוד, היא אינה דורשת ציוד מסובך, אך שיטה זו גוזלת זמן (התאמות מרובות, חיתוכי ניסיון, מדידות, חישובים), יעילות נמוכה, תלות ברמת המיומנות של העובדים דיוק מכשירי המדידה. האיכות אינה יציבה, ולכן היא משמשת רק לייצור אצווה קטנה יחידה.

כסוג של שיטת חיתוך ניסיון, זוהי שיטת עיבוד של חומר עבודה נוסף המותאם לחומר עבודה, או שילוב של שני עבודות עבודה (או יותר). הדרישות לגודל הסופי שיש במכונה בניסוח מבוססות על הדרישות לעבודה עם החלק המעובד.

(2) שיטת התאמה

כוונן במדויק את המיקום היחסי המדויק של כלי המכונה, המתקן, הכלי וחומר העבודה עם הדגימה או החלקים הסטנדרטיים כדי להבטיח את הדיוק הממדי של החומר. מכיוון שהגודל מותאם מראש, זמן העיבוד אינו נדרש עוד, הגודל מתקבל אוטומטית והוא נותר ללא שינוי במהלך עיבוד מנת חלקים. זו שיטת ההתאמה. לדוגמא, כאשר משתמשים בתפס מהדק של מכונת כרסום, מיקום הכלי נקבע על ידי בלוק הכלים. המהות של שיטת ההתאמה היא להשתמש בהתקן הקבוע או במכשיר הגדרת הכלים או בעל הכלים המוגמר מראש בכלי המכונה כדי להשיג דיוק מיקום מסוים ביחס לכלי המכונה או למתקן, ואז לעבד אצווה של עבודות עבודה.5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

זוהי גם סוג של שיטת התאמה להזנת הסכין על פי החוגה במכונה ואז לחתוך אותה. שיטה זו מחייבת את קיצוץ הניסיון כדי לקבוע את קנה המידה על החוגה. בייצור המוני, מכוונן את מכשיר הגדרת הכלים, כגון עצירה קבועה, מדגם ומדגם.

לשיטת ההתאמה דיוק עיבוד טוב יותר ופרודוקטיביות גבוהה יותר משיטת חיתוך הניסוי, ויש לה דרישות נמוכות למפעילי כלי מכונה, אך יש לה דרישות גבוהות לעובדי התאמת כלי מכונה, והיא משמשת לעתים קרובות לייצור אצווה וייצור המוני.

(3) שיטת גודל קבוע

השיטה להבטיח את גודל החומר המיועד לעיבוד בגודל המקביל של החותך נקראת שיטת גודל. הוא נעשה במכונה בעזרת גדלים סטנדרטיים ומידות המשטח שעובד במכונה נקבעות על פי גודל הכלי. כלומר, כלים עם דיוק ממדי מסוים (כגון מקדד, מקדחה מקדחה, מקדחה וכו ') משמשים כדי להבטיח את הדיוק של חומר העבודה שעובד במכונה (כמו למשל חור).

שיטת הגודל הינה קלה לתפעול, בעלת פרודוקטיביות גבוהה ובעלת דיוק עיבוד יציב. זה כמעט בלתי תלוי ברמת המיומנות של העובדים, ובעל פריון גבוה והוא נמצא בשימוש נרחב בסוגים שונים של ייצור. למשל קידוחים, חריצות וכדומה.

(4) שיטת מדידה פעילה

בתהליך העיבוד נמדדים מידות העיבוד בזמן העיבוד, והתוצאות הנמדדות מושוות למידות הנדרשות על ידי התכנון, או שהמכונה ממשיכה לעבוד או מכונה נעצרת. זוהי שיטת המדידה הפעילה.5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

נכון לעכשיו, הערכים במדידות הפעילות כבר מוצגים במספרים. מדידה פעילה מוסיפה את מכשיר המדידה למערכת התהליכים (כלומר, אחדות הכלים המכונתיים, הכלים, מתקנים, וחתיכות עבודה), מה שהופך אותו לגורם החמישי.

שיטת המדידה האקטיבית יציבה באיכותה ופריון גבוה, וזה כיוון הפיתוח.

(5) שיטת בקרה אוטומטית

שיטה זו מורכבת ממכשיר מדידה, מכשיר הזנה, מערכת בקרה וכדומה. הוא מורכב ממערכת עיבוד אוטומטי המשלבת את מערכות המדידה, ההזנה והבקרה. ה תהליך עיבוד שבבי מתבצע באופן אוטומטי על ידי המערכת.

סדרת משימות כמו מדידה ממדית, התאמת פיצוי כלים וחיתוך, וחניית מכונות מושלמות אוטומטית כדי להשיג באופן אוטומטי את הדיוק הממדי הנדרש. לדוגמא, בעת עיבוד במכונת CNC, החלקים נשלטים על ידי פקודות שונות של התוכנית לבקרת רצף העיבוד ודיוק העיבוד.

ישנן שתי שיטות ספציפיות לבקרה אוטומטית:

  • 1.מדידה אוטומטית פירושו שלמכונה יש מכשיר למדידה אוטומטית של גודל היצירה. כאשר חומר העבודה מגיע לגודל הנדרש, מכשיר המדידה מוציא פקודה לחזור אוטומטית מהמכונה ולהפסיק לעבוד.
  • 2.שליטה דיגיטלית פירושו שיש מנועי סרוו, זוגות אגוזי בורג מתגלגלים והתקני בקרה דיגיטליים שלמים השולטים בתנועה המדויקת של בעל הכלים או השולחן. הגודל מתקבל (תנועת מוט הכלי או תנועת השולחן) על ידי נהלים שתוכנתו מראש. שליטה אוטומטית באמצעות מכשיר בקרה מספרי למחשב.

שיטת הבקרה האוטומטית הראשונית הושלמה באמצעות מערכות מדידה ובקרה אקטיביות כגון מכניות או הידראוליות. נכון לעכשיו, התוכנית שתוכנתה מראש על פי דרישות העיבוד הייתה בשימוש נרחב, והתוכנית הנשלטת על ידי מערכת הבקרה לשליטה בכלי המכונה או בכלי מכונת הבקרה הדיגיטלית שפקודת המידע על הפלט הדיגיטלי מונפקת על ידי מערכת הבקרה, ויכול להתאים את עצמם לשינוי תנאי העיבוד בתהליך העיבוד, להתאים באופן אוטומטי את כמות העיבוד, ולייעל את תהליך העיבוד בהתאם לתנאים שצוינו בכדי לשלוט בכלי המכונה לעיבוד בקרה אוטומטי.

לשיטת הבקרה האוטומטית איכות יציבה, פרודוקטיביות גבוהה, גמישות עיבוד טובה ויכולה להסתגל לייצור רב-מגוון. זהו כיוון הפיתוח של ייצור מכני והבסיס לייצור בעזרת מחשב (CAM).

קישור למאמר זה:  5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומר

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


5 דרכים למדידת דיוק ממדי לחומרPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.