האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

5 טיפים להגדלת תפוקת הריתוך: עזרה לחברות לשבור את תקופת צוואר הבקבוק

5 טיפים להגדלת תפוקת הריתוך: עזרה לחברות לשבור את תקופת צוואר הבקבוק

הגדלת תפוקת הריתוך אינה תהליך חד-שלבי. כדי להשיג תוצאות, אתה צריך להשקיע זמן, עבודה וכסף. ביצוע פרויקט כזה מצריך גם ראש פתוח, הערכת האם שינוי מסוים הגיוני, ואם זה אפשרי, היערכות לביצוע שינויים.

זה עשוי לדרוש יותר מסתם סיבוב הכפתור בספק הכוח. לדוגמה, החלפת מתכת מילוי עשויה לדרוש הסמכה מחדש. ייתכן שתצטרך לבצע רכישה (כגון מתקן או מצבר), שלוקח זמן לבנות הבנה לגבי ההחזר על ההשקעה.

המטרה היא להגביר את היעילות לאורך כל הפעולה (במעלה ומורד הזרם של הריתוך), ובכך להגדיל את מספר החלקים שאתה שולח החוצה. שקול את חמשת העצות הבאות שיעזרו לפשט את התהליך כולו.

1. הקדישו זמן למחקר

צעד ראשון טוב הוא למידה, שיכולה לעזור לך לקבוע את המקור האמיתי של צוואר הבקבוק. אבל כדי לחשוף אותם, אתה צריך להתחיל זמן ללמוד לפני הפגיעה בקשת הראשונה. תהליכים מסוימים חיוניים להכנת חלקים לריתוך, בעוד שאחרים ניתנים לשינוי או ביטול.

המחקר צריך לזהות כל פעילות בתהליך כולו ולקבוע את זמנה. בדוק הכל והקלט אותו. שקול ייצור חלקים, כיפוף או הַטבָּעָה, טיפול בחומרים ליחידת הריתוך, מיקום והרכבת חלקים, זמן ריתוך, ניקוי לאחר ריתוך, החלפת חומרים מתכלים והחלפת בלון גז, הוצאת חלקים מיחידת הריתוך, צביעה, הפסקות מתוכננות והפסקות לא מתוכננות או השבתה.

לאחר השלמת זמן הלמידה, ערכו תוכנית לסיווג הפעילויות לפני הריתוך, הריתוך ואחרי הריתוך. זהה שלבים שאינם מוסיפים ערך ומונעים מהרתכים להשלים את הריתוך במהירות האפשרית. לדוגמה, חיוני להסיר את הסיגים שהותיר חוט הריתוך בעל ליבות השטף (FCAW), אך זהו גם שלב ללא ערך מוסף שימנע מכם להשלים את הריתוך בהקדם האפשרי.

התוכנית צריכה להיות מדויקת ואפשרית. אם התהליך במעלה הזרם אינו יכול להזין באופן עקבי את החלקים ליחידת הריתוך, לא ניתן לממש את היתרונות הכלכליים של הגדלת הייצור. באופן דומה, אם התהליך במורד הזרם אינו יכול להתמודד עם הנפח המוגבר, והחלקים המרותכים פשוט נערמים במהלך העיבוד, לתפוקת הריתוך המוגברת לא תהיה השפעה. במקרה זה, אלא אם הרתך יכול לזוז ולסייע בהשגת יעדי ייצור אחרים, הימנע משינויים המשאירים את הרתך במצב סרק.

2. צור מפרט נוהל ריתוך

מפרט נוהל הריתוך (WPS) יכול לעזור לרתכים להשלים שוב ושוב ריתוך באיכות גבוהה. אם עוקבים אחריהם כראוי, הם עוזרים לתקנן את תהליך הריתוך.

גורם הפרודוקטיביות הוא האלמנט של WPS. WPS מעביר את פרמטרי הריתוך הנדרשים כדי להבטיח שהריתוך מבוצע בצורה יעילה ככל האפשר. יעילות גבוהה יותר שווה לפריון גבוה יותר, לייצור חלקים רבים יותר.

WPS כתוב היטב יכול להסתגל לתנאים ולאי הוודאות בפועל של ריתוך, כגון כישורי עבודה ושינויים בהרכבה, אך יש להגביל אותו בהחלט כדי להבטיח יעילות ואיכות. עם WPS, תיעוד טוב של כל ריתוך והכשרה נכונה של רתכים מסייעים להבטיח שהריתוך יבוצע במהירות ובצורה נכונה בפעם הראשונה. שקול לפתח WPS לריתוך שטוח/אופקי ואופסט.

יחד עם WPS, ייתכן שיידרשו רשומות הסמכה לתהליכים (PQR) עבור קודי ייצור. גם במצבים בהם אין צורך ב-PQR, זה יעזור. PQR תומך ב-WPS המבוסס על בדיקת ריתוך. זה עוזר להראות שאם רתכים עוקבים אחר WPS, הם יפיקו ריתוכים טובים עם תכונות מכניות מספיקות, ובכך למזער את הסיכון לעיבוד חוזר, מה שיכול להפחית משמעותית את התפוקה.

5 טיפים להגדלת תפוקת הריתוך: עזרה לחברות לשבור את תקופת צוואר הבקבוק

3. פתרו את תהליך הריתוך והריתוך במעלה הזרם

הרכבת חלקים היא הדוגמה העיקרית לשיפור פעילויות במעלה הזרם. אם תבנית ההטבעה מתחילה להישחק, הסובלנות וההתאמות יתחילו להשתנות. הרכבה לקויה מאלצת אותך לשנות פרמטרים של ריתוך כדי למנוע פגמי ריתוך כגון צריבה ותפרי ריתוך קטנים או ריתוכים חסרים, במיוחד ביישומי אוטומציה. עבור פעולות הטבעה, נא לעקוב אחר מצב הפעולה של התבנית ולהחליף אותה במידת הצורך. לריתוך רובוטי שניתן לחזור עליו, שמור את החלקים קבועים כדי להבטיח שהחלקים והריתוכים ממוקמים בצורה נכונה.

תהליכים במעלה הזרם עלולים להכניס מזהמים, כגון עיבוד שבבי או שאיבת שמן, אשר עלולים להוביל לפגמים הקשורים לנקבוביות בריתוך. אתה יכול להפחית מזהמים אלה על ידי שינוי ויישום נהלים כגון ניקוי לפני ריתוך, שלרוב לוקח פחות זמן מאשר עבודה מחדש לאחר הריתוך.

יש להתחשב גם במצב חומרי הגלם. אם החומר נקי בהתחלה, הרתך לא צריך להסיר חלודה כבדה ומזהמים אחרים. אחסן חומרי גלם באזור נקי ויבש ככל האפשר. אם זה לא מעשי, שקול להשתמש במתכות מילוי אחרות, כגון ליבות מתכת או חוטים עם ליבות שטף שיכולים לרתך דרך מזהמים.

פעילויות מסוימות של הלחמה מראש יכולות להועיל לתפוקה ביישומים מסוימים, אך לא באחרים. לדוגמה, על ידי הכנסת עיקול או עיקול לחלק ישר, הקשת יכולה לעזור לפצות על העיוות של חלק גדול יותר. ריתוך לאחר מכן יעוות את החלק הכפוף לישר הצפוי. זה עוזר למזער גרוטאות ועיבוד חוזר עקב דפורמציה, ומאפשר לחלקים נוספים לעבור דרך תא הריתוך. עם זאת, פעולת ההחצנה לוקחת זמן. במידת האפשר, אנא שקול מחדש את תהליך הריתוך או את תכנון החלק כדי להפחית או לבטל מקורות דפורמציה.

4. הגדל את זמן הקשתות

אופטימיזציה של פרמטרי ריתוך היא אחת המשימות החשובות ביותר שיש לבצע בתא ריתוך ולעתים קרובות מתעלמים ממנה.

פרמטרים לא אופטימליים של ריתוך יכולים למנוע מהרתך או מהמכונה לבצע ריתוך בנוחות. פרמטרים אופטימליים יכולים להגביר את קצב השקיעה, מה שיכול להגביר את מהירות הנסיעה ולהפחית את מספר מעברי הריתוך להשלמת הריתוך.

במילים אחרות, קחו בחשבון גם את תהליך הריתוך שאתם בוחרים. לחלקם יש שיעורי שקיעה גבוהים יותר מאחרים, כגון ריתוך גז מתכת בקשת (GMAW) ו-FCAW.

אנא שקול גם את מתכת המילוי שבה אתה משתמש. בהשוואה לחוטי ריתוך מוצקים, לחלק מהחוטי ריתוך יש קצב שקיעה גבוה יותר ומהירות נסיעה מהירה יותר באותו תהליך ריתוך. בנוסף להגברת מהירות הריתוך, חוט ליבות המתכת יכול לספק גם קשת חרוטית רחבה כדי לגשר על הפער ולבטל את הסיכון של שריפה או עיבוד חוזר עקב היעדר איחוי דופן.

באופן דומה, ננקטים אמצעים למניעת ריתוך מוגזם, שאינו משפר למעשה את ביצועי הריתוך, אלא במחיר של זמן עבודה וחומרים.

ללא קשר למתכת המילוי שבה נעשה שימוש, אנא עיין בגיליון הנתונים של המוצר שהוכן על ידי יצרן מתכת המילוי. אלה מספקים מידע רב ערך, כולל זרם מומלץ, וולט, מהירות הזנת חוט ומרחק מגע לעבודה. ודא כי מהלך הריתוך ומהירות הזנת החוט עברו מיטוב, ויכולים לעבוד היטב יחד כדי למזער ריתוך מוגזם ולהשיג את פרופיל הריתוך הטוב ביותר.

5. צמצמו למינימום פעילויות לאחר הריתוך ובהמשך

ניתוח סיבת השורש יכול לעזור לקבוע דרכים להפחתת הפעילות לאחר הריתוך ולשמור על תנועה של חלקים. בשונה ממחקר זמן, האחרון צריך ללמוד כל משימה בפעולת הריתוך ולחשב את הזמן הנדרש להשלמת משימות אלו, בעוד שניתוח שורש יכול להעריך את הגורם לבעיה.

לדוגמה, אם חלק עם נקבוביות מגיע לאזור שלאחר הריתוך, מה גורם לנקבוביות? זה יכול להיות הגדרות ריתוך, תחזוקה לקויה או לא נכונה של חרירים, או גז מגן דולף. זיהוי סיבות שורש אלה מוקדם ככל האפשר יכול להפחית את הליכי התיקון הנדרשים לפעולות הבאות.

לפני שהחלק עוזב את תא הריתוך, ודא שרתך מיומן מזהה ומתקן אי רציפות בריתוך. ככל שהחלקים מתקדמים בפעולה, הזמן והעלות של העיבוד מחדש גדלו באופן אקספוננציאלי. כאשר החלק הפגום יגיע לאזור שלאחר הריתוך, יידרש עבודה נוספת כדי לתקן אותו. עבודה עולה כסף. ייתכן שתצטרך לשלם גם עבור חלקי חילוף או פעולות אחרות.

הימנע ככל האפשר מריתוכים מכוערים. ריתוכים אלה דורשים עיבוד קווי מתאר חרוזים (שחזה/עיבוד) כדי להפחית את עליית המתח ולהפוך אותם ליפים. במקום זאת, יש ליישם ביחידת הריתוך פרמטרים שגורמים לריתוך להיראות טוב יותר.

אתה יכול גם לשקול שימוש בתרכובות נגד התזות או בתהליכי ריתוך וחוטים נמוכים כדי למנוע את הצורך לטחון את הנתזים. בחר חוט המייצר סיגים קלים להסרה, ללא סיגים ו/או פחות (או ללא) איי סיליקון; בדרך זו, תבזבז פחות זמן בהסרה לאחר הריתוך.

לסיכום

הגדלת תפוקת הריתוך היא מאמץ קולקטיבי. מההנהלה הבכירה ועד למפעילי הקו הקדמי (כולל רתכים), כולם צריכים להשקיע כסף בשיפורים. במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש הכשרה נוספת לרתך כדי ללמוד תהליכים חדשים או להסתגל לניואנסים של מתכות מילוי חדשות. בכל מקרה, שמרו על תקשורת פתוחה.

קישור למאמר זה: 5 טיפים להגדלת תפוקת הריתוך: עזרה לחברות לשבור את תקופת צוואר הבקבוק

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


5 טיפים להגדלת תפוקת הריתוך: עזרה לחברות לשבור את תקופת צוואר הבקבוקדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.