האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

5 שלבים פשוטים לפתרון הבעיה של הזנת חוט ריתוך אלומיניום

5 שלבים פשוטים לפתרון הבעיה של הזנת חוט ריתוך אלומיניום

מייצור רכב ועד לייצור ספינות וייצור נגררים, האלומיניום תמיד היה חומר פופולרי יותר ויותר, בעיקר בשל יחס חוזק למשקל הגבוה שלו ועמידות בפני קורוזיה. חומר זה מאפשר לתעשיות אלו לייצר מוצרים קלים יותר אך יכולים לעמוד בדרישות התובעניות של השימוש. במיוחד עבור יישומי רכב, אלומיניום עוזר לשפר את פליטת פליטת הרכב ולחסוך בדלק.

למרות שלאלומיניום יתרונות רבים, קשה לרתך. בשל התחמוצת הטבועה, מוליכות תרמית גבוהה וקצב קירור מהיר, הוא דורש שיטות ניקוי טובות יותר וטכניקות ריתוך מעט שונות כדי להשיג תוצאות ריתוך טובות בהשוואה לפלדה.

5 שלבים פשוטים לפתרון הבעיה של הזנת חוט ריתוך אלומיניום

חוט ריתוך רך הרבה יותר מחוט פלדה ומתעוות בקלות או מרוסק, כך שהוא גם מביא לבעיות פוטנציאליות. ביישומי ריתוך קשת מתכת בגז (GMAW), זה אומר שיש סיכוי גדול יותר לבעיות הזנת חוטים. זה נכון במיוחד כאשר משתמשים בחוטי ריתוך מסדרות 4000, 4043, 4943 ו-4047 4000. לחוטי ריתוך אלו יש יתרונות של הרטבה ומראה ריתוך טובים יותר, אך מכיוון שחוזק העמודים שלהם קטן מחוזק חוט הריתוך, קל יותר להזין סגסוגות אלומיניום אחרות או חוטי פלדה לתוך רירית אקדח הריתוך.

חמישה שלבים פשוטים יכולים לעזור לך למזער את בעיות הזנת החוטים ואת זמני ההשבתה הקשורים אליהן.

טיפים למניעת הזנת חוט לקויה

הבעיה של הזנת חוטי אלומיניום יכולה ללבוש צורות רבות. כאשר חוט הריתוך מסתבך במערכת גלילי ההינע, הוא יתעטף. שריפה חזרה היא תוצאה של התכת החוט בתוך המגע.

שימוש בציוד וברכיבים הנכונים והקמת מערכת ריתוך האלומיניום היא ההגנה הטובה ביותר מפני בעיות הזנת חוטים.

1. השתמש באקדח הימני. בעת ריתוך אלומיניום, עדיף להשתמש באקדח סליל או באקדח דחיפה/משיכה.

אקדח הסליל יכול להחזיק 1 פאונד (4 אינץ') של משקל. סלילי חוטי ריתוך מתאימים מאוד ליישומים קטנים שאינם דורשים מספר רב של החלפות חוטי ריתוך. למרות שניתן להשתמש ברובי ריסוס אלו עם כבלים ארוכים יותר, מכיוון שהסליל מותקן על אקדח הריסוס עצמו, יש להזין את החוטים רק למרחק קצר (בדרך כלל 8 עד 10 אינץ'). זה עוזר למזער כמה בעיות האכלה.

לרובי סליל יש מגבלות. העיצוב שלהם עלול להפריע לגישה לאזורים סגורים, ולכן יש להחליף את הסליל בתדירות גבוהה. הסליל גם מוסיף למשקל של אקדח הריסוס, כך שאתה עלול למצוא את זה מעייף לרתך לאורך זמן.

אקדח הריסוס דחיפה/משיכה נועד להזין חוטי אלומיניום למרחקים ארוכים יותר (עד 50 רגל). המנוע באקדח מושך את החוט, ומנוע העזר במזין החוטים דוחף את החוט דרך תותב, שעוזר להזין את החוט בצורה חלקה כדי למנוע תפיסת ציפורים.

2. בחר את גלגלת ההנעה הנכונה והגדר את המתח בצורה נכונה. 

השתמש בגלגלי הנעה עם חריץ U כדי למנוע שיטוח או עיוות של חוט ריתוך האלומיניום. אלה יכולים להזין ביעילות את החוט תוך שמירה על צורתו העגולה ומניעת גילוח, שעלול לחסום את התוחם.

הגדרת המתח של רולר ההנעה תלויה במידה מסוימת בתרגול ובניסיון. ודא שגלגלי ההנעה מיושרים והשתמש בלחץ גלגל ההנעה הנמוך ביותר כדי לספק עדיין הזנת חוטים עקבית. המפתח הוא להימנע מהפעלת לחץ רב מדי על חוט הריתוך מהמזין למגע בכל מערכת הריתוך, דבר שעלול לגרום לחוט הריתוך להפוך לגלי בעת עזיבת המגע, ועלול לגרום לאי יציבות בקשת. חשוב גם שיהיה מספיק מתח כדי למנוע החלקה של גליל ההנעה והחוט.

מתח שגוי של גליל הכונן עלול לגרום לבעיות שונות, תלוי אם אתה מזין נייר מ-1 פאונד. השתמש באקדח סליל כדי ללפף את הסליל, או השתמש באקדח דחיפה/משיכה כדי להזין את החומר מחבית גדולה של סליל. מתח מוגזם גורם לרוב לעיטוף, מכיוון שגם אם יש מכשול, רולר ההנעה ינסה לדחוף את החוט אל קצה המגע במקום לתת לו להחליק. אם אתה מרתך עם תוף תיל גדול, מתח רב מדי של רולר הנעה יגביל גם את הסיבוב החלק של החוט כשהוא עוזב את תוף התיל, מה שעלול לגרום לחוט להסתבך.

3. בחר חוט איכותי וקבע נכון את מתח הבלמים של הסליל. 

איכות חוט האלומיניום שאתה קונה ותשתמש בו תשפיע על יכולת ההזנה שלו. חפש חוט מתכת איכותי עם משטח חלק, יציקות עקביות וספירלות כדי לעזור לו להזין בצורה חלקה יותר. חוטים באיכות נמוכה יותר עשויים להימשך מקצה המגע בצורה של תנועת גל, וכתוצאה מכך קשת לא יציבה.

בעת הגדרת מזין החוטים, הקפד להגדיר את מתח הבלמים (כוח המתח על הסליל) כראוי. על הסליל להיות מספיק מתח כדי למנוע מהסליל להיות גדול מדי כאשר הריתוך מופסק, אך לא גדול מדי כדי למנוע מהסליל להסתובב בקלות.

4. השתמש בעצות מגע, בטנות ומדריכים

תוכנן במיוחד עבור חוטי אלומיניום. יצרנים של חומרים מתכלים מספקים מגעים ספציפיים לאלומיניום בעלי חורים חלקים שגדולים מעט מקצה חוט הפלדה עבור קוטר חוט נתון. בהשוואה לפלדה, לחוט אלומיניום יש מקדם התפשטות גבוה יותר, ולכן קוטר פנימי גדול יותר (ID) יכול להכיל את העלייה בקוטר של חוט האלומיניום כאשר הוא מחומם. זה עוזר למנוע פלאשבק.

מומלץ להשתמש בבטנות אלומיניום או טפלון לריתוך אלומיניום מכיוון שהן בעלות מקדם חיכוך נמוך מאוד ויכולות למנוע שריטות של חוטי מתכת רכים העלולים לגרום לסתימה. רפידות סתומות עלולות לגרום להתפתלות ולשחיקה מוקדמת של קצות המגע, שניהם מגדילים את זמן ההשבתה ויקרים לפתרון.

כמו כן, אנא השתמש בכניסה לא מתכתית ובמוביל אמצעי כדי למנוע גרידה של חוט אלומיניום.

5. עקוב אחר טכניקת הטיפול הנכונה.

 חשוב מאוד לטפל בסליל בצורה נכונה. הרם תמיד את הסליל מלמטה או מהמרכז. לעולם אל תרים את הסליל בצורה שתאפשר לאוגן להתכופף הרחק מהחוט, מכיוון שהדבר עלול לגרום נזק לשכבת החוט הכרוכה בעדינות. היזהר לא לפגוע באופן שבו החוט מתפתל על הסליל על ידי נפילה או כוונון בדרכים אחרות.

סליל תיל האלומיניום מלופף אופקית כדי להבטיח הזנת חוט עקבית. כל כיפוף על הסליל או האוגן עלול לגרום לחוט הריתוך להיתקע או להיתקע, מה שעלול לגרום לבעיות הזנה במהלך תהליך הריתוך.

כמו תמיד, יצרן ציוד ריתוך או מתכת מילוי מהימן או מפיץ ריתוך יכולים להיות משאב יקר ערך שיעזור לך לפתור את הצרכים או הבעיות שלך לריתוך אלומיניום.

קישור למאמר זה: 5 שלבים פשוטים לפתרון הבעיה של הזנת חוט ריתוך אלומיניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


5 שלבים פשוטים לפתרון הבעיה של הזנת חוט ריתוך אלומיניוםמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.