האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

CNC הגדילה את תפוקת הגלגול של צלחות דקות ועובי בינוני כדי להפוך את תהליך הגלגול לאוטומטי.

CNC הגדילה את תפוקת הגלגול של צלחות דקות ועובי בינוני כדי להפוך את תהליך הגלגול לאוטומטי.

ב-35 השנים האחרונות, NC ו-CNC בייצור מתכת הפכו מורכבים יותר ויותר. הם שולטים בצירים שונים ביחידות מכונות כיפוף רובוטיות, הַטבָּעָה מערכות עם טיפול בחומרים, מערכות לייזר עם מערכות טיפול ואחסון חומרים, ריתוך רובוטי וכו'.

למרות זאת, נראה שתחום אחד נקלע לפיגור: מתכת ולחמניות צלחת. עם זאת, התקדמות הבקרה והתוכנה שלה החלו להגדיל את התפוקה המתגלגלת בצורה משמעותית.

במקרים רבים, טכנולוגיה זו מאפשרת לגלגול להסתגל לשינויים בחומרים, ומכונות CNC מודרניות עם ארבעה גלילים יכולות לייצר חלקים מורכבים תוך 30 שניות בלבד. כמו כל התקדמות טכנולוגית, גם לבקרת גלגול חכמה יש את המגבלות שלה, אבל במיוחד בשנים האחרונות, CNC על מפעלי גלגול זכה להצלחה רבה.

פרספקטיבה היסטורית

לפני הופעת הקריאה הדיגיטלית, מפעיל הרולר רושם את המיקום של רולר הכיפוף כדי לחזור על העבודה. הם ימדוד באופן ידני את מיקום הגלגלת התחתונה, אולי באמצעות סרט מדידה או סרגל, או באמצעות מחוון שמגיע עם המכונה.

בנוסף למדידת מיקום הגליל, קריאות דיגיטליות יכולות גם למדוד בקלות תנועה ליניארית. הם עוזרים לשלוט באזורים שטוחים. ברגע שהמפעיל משייך את מיקום הגלגול למידע על תנועת החומר, הוא או היא יכולים ליצור רשומה כמעין "תוכנית" שתשמש בפעם הבאה שהגליל יפעיל עבודה. הופעת הבקרה הדיגיטלית מאפשרת למפעילים לאחסן מידע על מיקום גלגול ונסיעה כדי להשלים חלקים.

הפקדים המוקדמים לא היו ממש "חכמים". הם אינם מאפשרים מיזוג רדיוס אמיתי בחלקים כגון מיכלים מרובעים, אליפסות ואליפסות. דרישות אלו מאפשרות מעבר חלק בין רדיוסים שונים בין החלק המעוגל לחלק השטוח של החלק (כמו במקרה של מיכלים מרובעים ועבודות מורכבות דומות). כדי שפקדים יבצעו באופן אוטומטי מעבר חלק שכזה, הם צריכים אלגוריתמים חכמים יותר.

מערכות בקרה מוקדמות יכולות לייצר דברים שנראים כמו חלקים מכופפים ומעוצבים ללא תכנות ידני של רולים וצורות אחרות עם מעברים חדים. אבל הם לא יכולים "להירגע" כדי ליצור מעבר חלק בין רדיוסים שונים. הם לא יכולים לגלול ולהתאים בו-זמנית. המכונה פועלת תחת מערכת עמית לעמית פשוטה.

איזו מכונה יכולה להפיק תועלת מ-CNC?

מכונות שני גלילים יכולות להיות יעילות מאוד, אבל הן משמשות בדרך כלל לעבודות או עבודות ספציפיות ומשמשות עם NC. כמערכת ייצור, אפילו מכונת שני גלילים המצוידת בבקר הבסיסי ביותר יכולה לגלגל חלקים במהירות גבוהה, בדרך כלל תוך 10 שניות בלבד. הם עשויים להכיל בקרים מורכבים לאוטומציה קשורה, כגון מערכות הזנת חומרים או פריקה. אבל תהליך הגלגול עצמו בדרך כלל לא מקבל את כל היתרונות והרבגוניות מ-CNC ברמה העליונה.

למרות שניתן להשתמש ב-NC עבור יישומים מסוימים, רוב האנשים שמחפשים גליל כיפוף מבוקר לא שקלו להשתמש במכונה בעלת שלושה גלילים, צביטה כפולה או ציר משתנה. הם לא ממש מתאימים לתפעול CNC, כי ליישומים הדורשים כיפוף מראש בשני הקצוות, הגלילים לא ילחצו כל הזמן את היריעת. כמו כן, ניתן להשתמש במכונות צביטה אחת עם CNCs, למרות שהן אינן מתאימות לרוב היישומים. אבל מכונות ארבע גלילים, בין אם פלנטריות או ליניאריות, הן אידיאליות לפעולת CNC.

השימוש המועיל ב-CNC קשור לאופן שבו החומר חייב לנוע במכונה במהלך מחזור הגלגול. כדי לכופף מראש את הקצוות או להשתמש בנקודת ייחוס, נדרשת נקודת ייחוס קבועה. כאשר מכופפים מראש את שני הקצוות במכונת הידוק כפולה עם שלושה גלילים, הצלחת מהודקת, משוחררת ומהודקת שוב. כאשר החומר זז, הבקרה עלולה לאבד את המיקום האמיתי של החומר. במכונה של ארבעה גלילים, הגליל התחתון מהדק את החומר לאורך מחזור הגלגול. באופן זה, הבקר "יודע" את מיקומו של הלוח לאורך כל התהליך.

CNC הגדילה את תפוקת הגלגול של צלחות דקות ועובי בינוני כדי להפוך את תהליך הגלגול לאוטומטי.

סליל לתכנות

ה-CNC החכם של היום משתמש באלגוריתמים שפותחו במפעל המותאמים לתהליך הגלגול. כדי ליצור תוכנית ב-CNC, המפעיל יכול לבחור מתוך ספריית הצורות, ולאחר מכן להזין את הנתונים הנדרשים. זה יכול לכלול אורך חומר, עובי, סוג חומר, חוזק תפוקה ופריטים אחרים התלויים בצורה. לדוגמה, בחלקים עם מיזוג או רדיוסים או קטרים ​​משתנים, חשוב לדעת היכן מתחיל ונגמר המיזוג. דף התיקון בבקר מאפשר למפעיל להתאים את התוכנית במידת הצורך. בנוסף, חלק מהפקדים מאפשרים ייבוא ​​של קבצי DXF.

הערה לגבי קיבולת

"יכולת הבקרה המספרית" של מכונה אינה "היכולת המדורגת" או "היכולת המוקדמת לכיפוף". זה פחות, בדרך כלל כ-40% מהקיבולת המדורגת שלו.

שקול מכונה לגלגול מרובה של פלדה עם קיבולת מדורגת של 1 אינץ' עובי וחוזק תפוקה של 36,000-PSI. המשמעות היא שהמכונה יכולה לגלגל את החומר הזה עד פי שלושה עד פי חמישה מקוטר הגליל העליון, תלוי ביצרן. לאותה מכונה (שוב, תלוי ביצרן) המגלגלת את אותו החומר עשויה להיות יכולת כיפוף מוקדמת של 0.625 אינץ'. עם מעברים מרובים, קוטר הגלגול המינימלי הוא בין פי 1.2 ל-1.5 מקוטר הגליל העליון, ועובי החומר השטוח בשני הקצוות הוא פי 1.5 עד 2. בעובי חומרים מסוימים, הקוטר המינימלי שניתן להשיג הוא פי 1 מקוטר הגליל העליון.

קיבולת ה-CNC של אותה מכונה עשויה להיות בערך 0.40 אינץ'. הסיבה לכך היא שאלגוריתם הבקרה מחפש "גלגול מעבר בודד", מכיוון שאף אחד לא יכול לחשב במדויק את השפעת המשקל והמיקום של הצלחת במעברים הבאים.

גורמים חומריים

האם ה-CNC במכונת הכיפוף באמת שימושי? למרות ששום דבר אינו מושלם, מערכות מבוססות CNC זכו להצלחה רבה. כאשר מפעילים או מתכנתים יודעים את המאפיינים האמיתיים של החומרים שהם משתמשים בהם (כגון חוזק תפוקה ועובי בפועל), הסיכוי הטוב ביותר להצלחה מגיע. למעשה, כל צורה מגולגלת תושפע מחלקיקי החומר, מהעובי המדויק וחוזק התנובה של החומר, מטמפרטורת היריעה ואופן עיבוד החומר לפני שהוא מגיע לגליל.

אפשרויות כגון תמיכות עליונות וצדדיות יעזרו. לדוגמה, התמיכה העליונה יכולה לעזור לתמוך בחומר העבודה ולהתאים את גודל החלק. נניח שאתה מגלגל 10-ga. החומר הוא 70 אינץ'. הקוטר הפנימי של. למרבה הצער, החומר יתכופף בגלל משקלו שלו לאחר גלגול חצי או יותר של גליל. זה לא רק מוביל לקטרים ​​לא עקביים, אלא גם מגדיל את הסיכוי של קצוות צלחת חופפים. במילים אחרות, תגלגלו פי שניים מעובי החומר.

במקרה זה, ניתן להגדיר את התמיכה העליונה לגובה נמוך יותר (קוטר קטן יותר). ברגע שהקצה המוביל של הגליל חורג מהתמיכה העליונה, אתה מזיז את התמיכה העליונה ל-70 אינץ'. קוטר הגליל מדויק ועקבי, וקצוותיו לא יחפפו, ומונעים גלגול כפול בעובי החומר.

מה עלינו לעשות לגבי אי סדרים מהותיים? לדוגמה, חומרים מסוימים עשויים להיות בעלי מאפיינים משלהם שאפילו עולים על השינוי בחוזק התשואה. כדי להסתגל לכך, הבקרה המודרנית משתמשת בבינה מלאכותית (AI) כדי "להבין" את החומר שלך ואת המאפיינים שלו. ככל שתגללו יותר, כך תוכלו לשלוט בלמידה.

מערכת מדידה

המערכת יכולה להשתמש במערכת מדידת רדיוס מרחוק, המחוברת ישירות או מחוברת באמצעות Wi-Fi, כדי לבדוק את הרדיוס של החלק כאשר הסדין או הסדין יוצאים מהגליל. המערכת מחזירה מידע לבקרה כדי לבצע התאמות נדרשות ולהשלים את ספריית הבינה המלאכותית.

כיום, זה מייצג את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עבור פעולות גלגול טיפוסיות. אבל עבור יישומים ספציפיים מסוימים, הגיוני לעסקים למקסם את המדידה בזמן אמת.

לדוגמה, ניתן לפתח ציוד מדידה מבוסס לייזר משני צידי המכונה. החלקים מגולגלים ומועברים. המכשיר מודד את הקוטר או הרדיוס ומזין את הערך הנמדד בחזרה לבקר. הבקרה משווה את המדידה בפועל עם המדידה שהבקרה חושבת שהיא צריכה לקבל. בצע את כל התיקונים למעבר הבא והמשך בתהליך עד לקבלת גודל החלק הסופי.

לדוגמה, אם המכונה רואה שהיא מתגלגלת 40 אינץ' במהלך המעבר הראשון. קוטר, והיא יודעת שהקוטר צריך להיות 36 אינץ', האלגוריתם של המכונה – תוך שימוש בתכונות חומר ידועות כמו עובי וחוזק תפוקה – יבצע את ההתאמות הנדרשות למעבר הבא. צורה קיצונית זו של מדידה בזמן אמת היא נדירה, פשוט בגלל הזמן והכסף הכרוכים בכך. אבל זה לפחות מראה מה אפשר להשיג על ידי דחיפה של הגבולות.

קונוס ו-CNC

אם מצויד כראוי, CNC יכול לאחסן בצורה מושלמת את מיקום הגליל, המהלך הליניארי ואת ההגדרות של כל עמדת קצה של כל רולר תחתון. לכן, אם אתה יכול למקם את הגיליון החתוך בצורה נכונה במיקום הנכון במכונה, היא צריכה "תיאורטית" להשתמש בהגדרות הנכונות עבור החלק שהתגלגל קודם כדי לגלגל את החלק.

הבעיה היחידה היא שמכיוון שלקונוס שני קטרים ​​שונים, החומר חייב להחליק על הרולר; כלומר, הקצה הקטן ליד חיבור החרוט חייב לעבור במהירות איטית יותר מהקוטר הגדול. אם הצלחת מאבדת את מיקום "0", לא ניתן להשיג תוצאה עקבית בין חרוט לחרוט. בהתאם לחומר המתגלגל וכמות ההשקעה, גלילים מחודדים יכולים לפעמים לעזור.

היצרן עדיין לא שיכלל את התוכנה הנדרשת ורכיבי המכונה הנלווים כדי לגלגל את החרוט ברציפות, במיוחד אם ה-CNC מוצא את ההגדרה. גורמים שונים, כמו גם גורמים שונים מגלגול גלילי רגיל, ישפיעו על התוצאה הסופית. הם כוללים את מיקום הסדין לפני תחילת הגלגול, הטיית הגלילים, טמפרטורת הסדין, הלכלוך והמיקום על הסדין, הסיגים על חומר חיתוך הפלזמה ומיקום הקשיות השונה הנגרמת על ידי לייזר. או חיתוך פלזמה.

פרודוקטיביות גבוהה יותר

מכבשי רולר מודרניים יכולים כעת להיות חלק ממערכות אוטומטיות גדולות יותר שיכולות לכלול מערכות הזנה, מערכות חיתוך והזנה משולבות, העמסת חלקים, פליטת חלקים, התקני תמיכה עליונים מיוחדים, ואפילו טיפול רובוטי בחלקים וריתוך חלקים. כל אלה מספקים ליצרנים רמה גבוהה יותר של פרודוקטיביות.

בעת תכנות ידני, מערכת המצלמה יכולה לעזור למפעיל למקם את לוח ההדפסה קרוב ככל האפשר למרחק המרכז בין הגליל העליון לגלילים האמצעיים והתחתונים. יצרני ציוד מתגלגל וספקי שירות יכולים אפילו לבקרת גישה מרחוק כדי לספק תמיכת לקוחות, ויכולים לספק נעילות אבטחה ליישומים לפי הצורך.

הזדמנויות חדשות לגלגול

שקול את הפעולה של ייצור דליי מחפר. הפעולה עשויה לפגוע בהם במכונת הכיפוף, אך פעולה זו דורשת תכנון וטיפול קפדניים. וללא קשר להשפעה של הבלם המבצע כיפוף מצטבר, ברוב היישומים הקונבנציונליים, הבלם עשוי להשאיר קווי כיפוף ברורים.

גלגול CNC אינו משאיר קווי כיפוף ויכול לייצר מוצרים שנראים טוב יותר באופן כללי. Smart CNC מייצרת את הייצור של דליים אלו כמו גם מכלים מרובעים, אליפסות, אליפסות ומוצרים אחרים הדורשים רדיוס ערבוב אמיתי הרבה יותר מהר מבעבר. בנוסף, CNC יכול להפיק תועלת מהדרכה. על ידי עבודה על גלילי CNC והתבוננות בתהליך, מפעילים לא מנוסים יכולים ללמוד עוד על גלגול.

כמו רוב המכונות, מערכות גלגול CNC יכולות לעזור לך להשיג מטרות מסוימות, אך ייתכן שיהיה צורך בהתאמות כדי להפיק תוצאות מושלמות. בכל מקרה, כאשר אתה מבצע את ההתאמות הללו בצורה נכונה, גלילי CNC יכולים לעזור להפחית את העלות שלך ליחידה, ובמקרים רבים, יכולים להפחית משמעותית את זמן הייצור שלך.

קישור למאמר זה: CNC הגדילה את תפוקת הגלגול של צלחות דקות ועובי בינוני כדי להפוך את תהליך הגלגול לאוטומטי.

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


CNC הגדילה את תפוקת הגלגול של צלחות דקות ועובי בינוני כדי להפוך את תהליך הגלגול לאוטומטי.דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.