האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום 2020-05-16

מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום 2020-05-16

מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום


העיבוד של סגסוגת טיטניום TC4 קשה מאוד. התהליך המקיף של טיטניום וסגסוגת טיטניום שונה מאוד מפלדה, סגסוגת אלומיניום ומתכות כבדות רבות מבחינת מבנה הגביש, התכונות הפיזיקליות והתכונות הכימיות. סגסוגת היא מתכת שלא קל לעבד.

מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום 						 							2020-05-16

מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום. -PTJ מכונות CNC חנות

  • (1) בשל חוסר היציבות של ההרכב הכימי שלה. סגסוגת טיטניום TC4 תעבור תגובה כימית עם חמצן וחנקן תחת דפורמציה תרמית, ואפילו עם גז המכיל חמצן כלשהו, ​​התגובה תייצר אבנית תחמוצתית המחוברת למשטח החומר, אם הטמפרטורה גבוהה יותר, תגיע ל 900 XNUMX בזמן הנ”ל, קשקשים המחוברים לפני השטח של היצירה ייצרו קשקשים, כך שאלמנטים של חמצן וחנקן עשויים לחדור למתכת ובסופו של דבר ליצור שכבת גטר. קשיות גבוהה יותר ופלסטיות נמוכה יותר הם המאפיינים של שכבת גטר זו.
  • (2) הביצועים של צמנט במבנה המטלוגרפי שייכים לתרכובת Fe-C מורכבת, וקשיות הוויקרס יכולה להיות גבוהה כמו HV1100, אך קשיחות ההשפעה כמעט ואינה.
  • (3) המוליכות התרמית אינה גבוהה: אם משווים את המוליכות החום של סגסוגת טיטניום לסגסוגות אחרות כגון סגסוגת אלומיניום, היא רק כ -1 / 15 מזה של סגסוגת אלומיניום וכ -1 / 5 מזו של פלדה. בהשוואה לסגסוגת אלומיניום ופלדה, המוליכות התרמית והמוליכות התרמית של סגסוגת טיטניום נמוכות בהרבה, רק כ -1 / 15 מסגסוגת האלומיניום וכ -2/7 מפלדה. ההשפעה על איכות עיבוד השטח של חלקים מסוימים מסגסוגת טיטניום גדולה יחסית.

הבעיות העיקריות שנתקלו בהשחזה של סגסוגת טיטניום

  • (1) בעיית ההדבקה של גלגל השחזה חמורה. סגסוגת הטיטניום נצמדת לפני השטח של גלגל השחזה, ושכבת השטח המליטה היא כמו עשן. הסיבה העיקרית היא שחומר ההדבקה נושר במהלך תהליך הטחינה. זה יגרום לנפילת החלקיקים השוחקים יחד עם השבר, מה שבסופו של דבר יפגע בגלגל השחזה.
  • (2) כוח השחזה גדול יותר וטמפרטורת השחזה גבוהה יותר. במהלך בדיקת השחיקה של חלקיקים שוחקים בודדים, נמצא שכאשר טוחנים סגסוגות טיטניום, החלק הגדול יותר הוא תהליך ההזזה, וזמן המגע של חלקיקי השוחקים וחומר העבודה הוא קצר מאוד, שבמהלכו חיכוך עז מאוד והאלסטיקה האלימה ועיוות פלסטי, ואז סגסוגת הטיטניום נטחנת לשבבים, שמייצרת חום שחיקה רב, בשלב זה טמפרטורת השחזה יכולה להגיע לכמעט 1500 ℃.
  • (3) השחזה תייצר שבבי סחיטה בשכבות, הסיבה העיקרית היא העיוות המורכב. השבבים בצורת רצועה נוצרים בעיקר כאשר משתמשים בטחינת גלגל קורונדום לבן (WA60KV) לטחינת 45 פלדה, והשבבים המרוסקים בצורת שכבה נוצרים כאשר משתמשים בטחינת גלגל סיליקון קרביד ירוק (GC46KV) לטחינת סגסוגת טיטניום.
  • (4) בתנאי טמפרטורה גבוהה, הפעילות הכימית של עיבוד שבבי TC4 טיטניום סגסוגת פעילה למדי, וקל לשלב אותה עם חמצן, חנקן, מימן ואלמנטים אחרים באוויר כדי ליצור תגובה אלימה ליצירת שבירה וקשה כמו טיטניום דו חמצני, טיטניום ניטריד, טיטניום הידריד שכבה מטמורפית, מה שמוביל ל ירידה בפלסטיות של TC4.
  • (5) במהלך תהליך השחזה של סגסוגות טיטניום, הוא מושפע מבעיות קשות, בעיקר מכיוון שקשה לייצא את חום השחזה המועבר לחומר העבודה, וחומר העבודה מעוות בקלות, נשרף ואפילו מופיעים סדקים מסוימים. לכן, פני השטח של היצירה יהיו דרגות שונות של חספוס.

פתרון

אמצעי דיכוי לפתרון כוויות שחיקה וסדקים

ישנן כמה בעיות בעת עיבוד סגסוגת טיטניום TC4 עם גלגלי השחזה. הבעיה החמורה יותר היא הידבקות. בשל המהירות הגבוהה, כוח השחזה והטמפרטורה גבוהים יחסית, מה שישרוף את המשטח ויוצר סדקים. רן ג’ינגקסין ואחרים ערכו מחקר ניסיוני בכדי להפחית כוויות וסדקים כאלה במהלך העיבוד. הם חשים כי ניתן להשתמש בגלגלי השחזה רכים יותר, כגון במקום גלגלי השחזה של קורונדום, במקום גלגלי השחזה של סיליקון או גלילי השחזה של סיליקון קרביד, גלגלי השחזה של קורונדום, הידבקות שרף, ואילו הראשון משתמש בהדבקה קרמית. שימו לב גם ל עיבוד CNC מראש פרמטרים, למשל, מהירות גלגל השחזה לא צריכה להיות מהירה מדי, הניתוח הניסיוני לא יעלה על 20 מטר לשנייה, עומק השחיקה לא צריך להיות יותר מדי, ולא יעלה על 0.02 מילימטרים. בתוך כל דקה, על נוזל הטחינה לא רק להפיץ את החום טוב מאוד, אלא גם להדגיש את אפקט השימון שלו, שיכול לדכא ביעילות את הופעתה של תופעת הדבקה. אם מדובר בטחינה יבשה, ניתן לספוג את חומר הסיכה עם גלגל השחזה עם חומר סיכה מוצק.

תופעת מליטה של ​​גלגל השחזה בטחינה של סגסוגת טיטניום ואמצעי ריסון שלה

מכיוון שבתהליך השחזה של סגסוגת טיטניום, בדרך כלל תהיה טמפרטורת השחזה גבוהה יותר וכוח רגיל גדול יותר, כך שעיוות פלסטי חמור יתרחש בסגסוגת הטיטניום באזור השחזה, בין השוחק למתכת השפעת הספיחה הנגרמת על ידי ספיחה כימית או כימית; הסיבה להעברת המתכת הטחונה לחלקיקים השוחקים היא ההשפעה של כוח הגזירה, המוביל לקשר של גלגל השחזה. לבסוף, החלקיקים השוחקים נשברים, וכאשר כוח השחיקה עולה על כוח הכריכה בין החלקיקים השוחקים, החלקיקים השוחקים והקשר יתקלפו מגלגל השחזה.

שחיקה מהירה ויעילה

כמה חוקרים ביצעו שחיקה מהירה ויעילה של חומרי סגסוגת טיטניום TC4. במחקר נותח את הכלל כי כוח השחזה ליחידת שטח ואנרגית השחזה הספציפית מושפעים מכמות השחזה. אם המהירות הליניארית לעומת גלגל השחזה עולה, כוח השחזה ליחידת שטח פוחת משמעותית. עם זאת, כאשר מהירות השולחן vw ועומק הטחינה ap גדלים, כוח השחזה ליחידת שטח גדל. אם המהירות הליניארית לעומת גלגל השחזה תגדל, אנרגיית הטחינה הספציפית תגדל, אך אם מהירות השולחן vw ועומק הטחינה ap יגדלו, אנרגית הטחינה הספציפית תפחת.


מיומנויות שחיקה של סגסוגת טיטניום 						 							2020-05-16חנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומי חלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא”ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.