האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום

עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום

עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום


לסגסוגת טיטניום יתרונות של צפיפות נמוכה ועמידות בפני קורוזיה, והיא נמצאת בשימוש נרחב בבניית גופי מטוסים, אך היא נוטה לעיוות במהלך עיבוד CNC, וקשה להבטיח את דיוק העיבוד. לכן, יש צורך להשתמש בטכנולוגיה מודרנית מתקדמת ובתשתית מושלמת כדי לגבש הליכי עיבוד יעילים, ובסופו של דבר לשפר את יעילות העיבוד הכללי ואיכות באמצעות עיבוד CNC צִיוּד. ניתוח מעמיק בשילוב טיטניום עיבוד סגסוגות שיטות מכוונות לשיפור יעילות העיבוד של חלקים קשורים

עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום
עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום

כסוג של חלקי חומר בעלי חוזק גבוה, חלקי סגסוגת טיטניום הם בעלי ערך יישום גבוה במיוחד חלקי מטוסים  שדה. שיטות עיבוד מסורתיות אינן מתאימות עוד לדרישות הייצור של מבני מטוסים מודרניים. לכן, השימוש בחלקי סגסוגת טיטניום יכול לענות על דרישות פיתוח המטוסים במידה הגדולה ביותר. חלקי סגסוגת טיטניום היו בשימוש נרחב בבניית מטוסים. לדוגמה, ברגים ואומים יכולים לשמש לתיקון מסגרות גוף גוף גדולות יותר, וחלקי מפתח כגון להבי מנוע ונחיתה ציוד יכול להיות עשוי מחומרים מסגסוגת טיטניום.

תחומי יישום ויתרונות של חלקי סגסוגת טיטניום

1.1 שדה יישום חלקי סגסוגת טיטניום

קחו את מטוס הנוסעים B777 כדוגמה. יציקות סגסוגת טיטניום משמשות לייצור מסגרת הרכבה למטוסים. ניתן לראות כי בייצור מטוסים אזרחיים, טכנולוגיית היישום של חלקי סגסוגת טיטניום הייתה בשלה יחסית. בנוסף, לחלקי סגסוגת טיטניום יש גם משמעות רבה להתפתחות תעשיית התעופה. לדוגמה, חברת Doncasters האירופית משתמשת בטכנולוגיית יציקת צנטריפוגליות כדי ליישם סגסוגת טיטניום על מומנט הבלמים.

1.2 יתרונות יישום של חלקי סגסוגת טיטניום

לחלקי סגסוגת טיטניום יש את היתרונות הטכניים הבאים:

  • ראשית, אין צורך להשתמש בתבניות במהלך תהליך היציקה;
  • שנית, אין צורך להשקיע אנרגיה וכספים רבים בשלב ההכנה המקדים;
  • שלישית, זה יכול לשפר ביעילות את יעילות השימוש בחומרים. חלקי סגסוגת טיטניום לא רק משפרים את ביצועי הבטיחות של רכיבי מבנה מטוסים, אלא גם ממזערים את מספר החלקים המחוברים, וחוסכים למעשה זמן הרכבה ידני, והשגת השפעה של פיתוח דו-כיווני של הכנסות ואיכות.

תכונות של חלקי סגסוגת טיטניום מטוסים

2.1 לא קל לעיוות

חומר סגסוגת טיטניום הוא בעל חוזק וחוזק תרמי גבוהים יותר, ובעל צפיפות נמוכה יותר. בהשוואה לחומר פלדה, זהו רק 60% מצפיפות הפלדה. זה הופך חומר מסגסוגת טיטניום ללא בעיות עיוות גם בטמפרטורות גבוהות של 300 עד 500 מעלות צלזיוס. מבנה סגסוגת הטיטניום של סוג מסוים של מנוע מטוסים מעובד על ידי סגסוגת טיטניום TC4 לְטִישָׁהס. המסה היא 19.987 ק"ג, הרוחב הוא 600 מ"מ, והאורך הוא 2800 מ"מ, אך עובי הקיר הוא 1.50 מ"מ בלבד.

2.2 עמידות בטמפרטורה נמוכה

לסגסוגת טיטניום עמידות גבוהה בטמפרטורה נמוכה, כלומר היא עדיין יכולה לשמור על תכונות מכניות משלה בתנאי טמפרטורה נמוכים או נמוכים במיוחד. זהו חומר עם עמידות חזקה בטמפרטורה נמוכה. על פי בדיקות קשורות, ידוע כי סגסוגת טיטניום נמצאת ב -196 מעלות צלזיוס. למטה, חוזק המתיחה σb הוא 1207Pa.

2.3 עמידות בפני קורוזיה חזקה

ניתן להשתמש באופן נרחב בחלקי סגסוגת טיטניום בתחום המטוסים, סיבה חשובה מאוד היא שיש לו עמידות בפני קורוזיה סופר. כאשר המטוס טס בגובה רב, לחומרים באוויר תהיה השפעה מאכלת מסוימת על פני המטוס. חלקי סגסוגת טיטניום יכולים להתמודד ביעילות עם חסרון זה ולהבטיח את בטיחות המטוס.

2.4 בעל תכונות כימיות

סגסוגות טיטניום יכולות להגיב עם מגוון אלמנטים מתכתיים. בעזרת תגובות כימיות ניתן למקסם את התכונות המכניות של סגסוגות טיטניום. לדוגמא, בסביבה בטמפרטורה גבוהה מעל 600 מעלות צלזיוס, סגסוגות טיטניום יכולות להגיב עם חמצן ליצירת שכבת תחמוצת מתאימה.

2.5 מוליכות תרמית נמוכה

יישום של חלקי סגסוגת טיטניום על מטוסים יכול להפחית ביעילות את ההסתברות לכישלון של חלקי מטוס, ולהימנע מהולכת חום מוגזמת של חלקי מטוס המשפיע על היישום הרגיל של חלקים אחרים.

2.6 מודולוס גמישות קטן

בתהליך השימוש בחלקי סגסוגת טיטניום, אל תעבד אותם לחלקים דקים. הסיבה לכך היא שהמודול האלסטי של סגסוגת טיטניום הוא קטן יחסית וקל לעיוות. בנוסף, ב עיבוד טיטניום תהליך, בגלל הריבאונד הגדול של סגסוגת טיטניום, קל ללבוש את הכלי.

אמצעי עיבוד ויישום של חלקי סגסוגת טיטניום מטוסים

תעשיית התעופה בסין מייחסת חשיבות רבה ליישום חומרי גלם, והתמקדות במו"פ היא בפיתוח ויישום תהליכים במטרה לשפר את ביצועי המטוסים.

3.1 הרחב את תחום השימוש ביציקות מסגסוגת טיטניום

בהשוואה לאחרים  חלקי טיטניוםלשיטת יציקת ההשקעות יתרונות ייחודיים משלה:

  1. גודל היציקה מדויק, המשטח חלק יחסית, והחספוס נמוך;
  2. זה יכול להטיל יציקות מורכבות בצורת;
  3. תוך שיפור קצב הניצול של חומרי גלם ממתכת, זה יכול גם לשפר את גמישות הייצור ואת כושר ההסתגלות.

עם זאת, בתהליך היישום בפועל, חוזקם של סגסוגות טיטניום אינו יכול לעמוד במלואו בדרישות בניית המטוסים. לכן יש לשים את הדגש על שיפור חוזק המתיחה של סגסוגות טיטניום במהלך מחקר ופיתוח. מהירות הפיתוח של טכנולוגיית יציקת דיוק מסגסוגת טיטניום במדינתי גדלה ברציפות בשנים האחרונות. על בסיס זה נעשה שימוש נרחב במצמד העוקף האלכסוני בתחום התעופה. בשל הדרישות הגבוהות של מטוסים לחלקי סגסוגת טיטניום, שיעור היווצרותם של חלקי סגסוגת טיטניום של מטוסי במדינתו נמוך יחסית. לכן, יש להשתמש במדע ובטכנולוגיה כדי לשפר את רמת היציקה, להפחית את עלויות ייצור המוצר ומחזורי הייצור, ולהשיג יעדי ייצור המוני. .

3.2 צמצום עלות הפיתוח

על בסיס חיפוי לייזר בהספק גבוה וטיפוס מהיר של טיפוס מהיר, נעשה שימוש נרחב בטכנולוגיית יצירת לייזר באבקת סגסוגת טיטניום. טכנולוגיה זו משתמשת בקרן לייזר בעלת אנרגיה גבוהה כדי להמיס את אבקת סגסוגת הטיטניום ולמצק אותה על המצע בצורת טיפות זעירות, ואז להסתמך על טכנולוגיית בקרת המחשב כדי לגרום לראש הלייזר לנוע שוב ושוב, ובכך לערום שכבה אחר שכבה, ו סוף סוף להשיג את דגם חלקי סגסוגת הטיטניום הנדרש.

נכון לעכשיו, הביצועים הכוללים של מבנה סגסוגת הטיטניום שופרו באופן משמעותי, ומשקל החלק עצמו הופחת באופן משמעותי, אשר מועדף על ידי תחום התעופה. בשילוב עם המצב בפועל, עלות Nb, Mo ואלמנטים מסוג V בסגסוגות טיטניום יקרים יחסית, מה שמוביל לעלויות חומרי גלם גבוהות יותר.

לכן, סגסוגות טיטניום תעופה עם השקעה בעלות נמוכה יחסית משכו תשומת לב רבה. נכון לעכשיו, חוקרים מצאו כי ניתן להשתמש באלמנטים של Fe בכדי להחליף את האלמנטים העלותיים Nb, Mo ו- V, אשר לא רק יכולים להבטיח את ביצועי החומרים, אלא גם להפחית ביעילות את עלות התשומה של חומרי גלם מסגסוגת טיטניום.

3.3 שיטת הפצה והגנה מפני השטח

בניתוח שכבת פני השטח של BT3-1 ו- OT4-1, ניתן להסיק כי התפלגות המימן בשכבת המשטח מורכבת יחסית, ותכולת המימן תגדל בהדרגה, וכשהוא יגיע לערך המקסימלי הוא יקטן בהתאם. נכון לעכשיו, לייזר טכנולוגיית תלת מימד לייצור וחלקי סגסוגת טיטניום שולבו ביעילות, וסגסוגת טיטניום בקנה מידה גדול מֵסַב רכיבים למטוסים פותחו.

3.4 שפר את גורם השימוש במתכות של מתכות לחישול חם

הדרך היעילה ביותר להגדיל את גורם השימוש במתכות היא שימוש בחימום נמוך בחמצון ולא בחמצון. עבור סגסוגות טיטניום, חימום ריק עם אוויר יבש יכול לפתור את הבעיה ביעילות. על פי מחקרים קשורים, כאשר מחממים בתנור חשמלי, יש לשלוט על הטמפרטורה ב 950 ℃ ~ 980 ℃. בנוסף, על ידי עריכת בדיקות על BT20 ו- OT4-1 (TC1), חימום כל הדגימות ומות פרזול אחיד, ניתן למצוא כי משטח הצמר הטמפרטורה הנמוך מחומצן מראש של הריק מציג השפעה חלקה, המובילה אל מסקנה שלשכבת התחמוצת ולמצב הרוויה בגז יש השפעה חשובה על התכונות המכניות.

סיכום

בהקשר להתפתחות מתמדת של מדע וטכנולוגיה, מרבית הארגונים השלימו את הפיכתם, ותעשיית האלומיניום של ארצי השיגה גם תוצאות טובות. בתהליך של פיתוח כלכלי מהיר, תעשיית סגסוגת הטיטניום ממשיכה להתפתח לכיוון של אנרגיה מתחדשת, ומאפשרת שימוש יעיל בחלקי סגסוגת טיטניום בתחומים נוספים, ומניחה בסיס איתן לפיתוח שימור אנרגיה והפחתת פליטה.

קישור למאמר זה: עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


עיבוד יעיל של חלקי מטוס סגסוגת טיטניוםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. שירותי עיבוד שבבי CNC מדויקים מהירים 3, 4 ו -5 צירים כולל כרסום, פנייה למפרט הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים השחזה, קידוח, CNC,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.